Databáze politických kauz


Jakým způsobem kauzy hodnotíme a kdy používáme červený text? Viz metodika hodnocení.

 • Nástup na nemocenskou po skončení poslaneckého mandátu (2021 - současnost)

  Zuzana Majerová (Trikolora, dříve ODS)

  Den poté, co Majerové skončil v říjnu 2021 poslanecký mandát, nastoupila na nemocenskou, která se jí počítala z poslaneckého platu. Jako důvod uvedla, že již dlouho trpí progresivní formou roztroušené sklerózy. Majerová přitom stále zůstává předsedkyní Trikolory, neomezuje své politické aktivity a v roce 2022 kandiduje do senátu.

  Naše hodnocení:
  Trpí-li Majerová skutečně progresivní formou roztroušené sklerózy, což nelze z veřejných zdrojů ověřit, je její rozhodnutí kandidovat do senátu krajně nezodpovědné. Pokud nebyla schopna kvůli své nemoci pracovat a musela být na nemocenské, nelze vzhledem k nevyléčitelnosti tohoto onemocnění očekávat, že bude moci po dobu šesti let řádně vykonávat senátorský mandát.

  Zdroje:
  www.novinky.cz/clanek/domaci-na-poslanecke-nemocenske-je-od-voleb-i-sefka-trikolory-majerova-zahradnikova-40383653

  Editováno: 30. 10. 2022

 • Lži o České televizi (2022)

  Zuzana Majerová (Trikolora, dříve ODS)

  Na protivládní demonstraci v Praze 3. 9. 2022 Zuzana Majerová veřejně tvrdila, že Česká televize o demonstraci nevysílá. Je to nepravdivé tvrzení. Česká televize, která ve srovnání s jinými televizemi nabízí nejobjektivnější zpravodajství, i v tomto případě plnila svůj úkol a poctivě informovala o demonstraci, a to již před ní, během ní formou živých vstupů i po ní.

  Naše hodnocení:
  Nejedná se o žádnou neškodnou lež. Majerová svými výroky poškozuje důvěru v objektivní veřejnoprávní médium, které patří mezi pilíře demokracie.

  Zdroje:
  neovlivni.cz/databaze-lzi-sefka-trikolory-a-co-zamlcela-ceska-televize/
  www.nfnz.cz/rating-medii/tvzpravodajske/

  Editováno: 16. 09. 2022