Politika mě nezajímá

Přestože Vás politika nezajímá, můžete snadno přispět ke zlepšení situace v naší zemi. Zde jednoduchý návod:


Koho volit?

Volte jednu z koalic - Piráti a Starostové nebo koalici SPOLU (ODS + TOP 09 + KDU-ČSL).

Proč? Protože jsou to skutečně demokratické strany a jejich lídři jsou slušní lidé bez politických skandálů.

Kterou z těchto koalic zvolit? Rozdíly v jejich programech nejsou velké. Velmi zjednodušeně: Pokud si myslíte, že je potřeba hodně věcí změnit, volte Piráty a Starosty. Pokud máte z přílišných změn spíše obavy, volte konzervativnější koalici SPOLU. Jestliže chcete upřednostnit jednu stranu z koalice, zakroužkujte její kandidáty.

Koho nevolit?

Nevolte populisty, extremisty a komunisty. Nevolte politiky, kteří místo diskuze a kvalitní argumentace šíří dezinformace, pomluvy a nenávist. Nevolte politiky, jejichž kariéra je doprovázena skandály.

Nevolte

  • ANO
  • SPD
  • KSČM
  • Volný blok

Proč nevolit ANO?
Více...

Proč nevolit SPD?
Více...

Proč nevolit KSČM?
Více...

Proč nevolit Volný blok?
Více...

Proč nevolit jiné strany?
Strany, které v předvolebních průzkumech společností Kantar, Median a dalších, získávají méně jak 4 procetní body, se s nějvětší pravděpodobností nedostanou do poslanecké sněmovny. Vaším hlasem neovlivníte složení vlády. Jestliže chcete svým hlasem přispět k vítězství demokratických stran a zachránit demokracii před populismem, nárůstu vlivu oligarchů na státní správu, volení těchto stran nemůžeme doporučit.

Nerozhodujte se ani podle následujících příkladů a raději využijte našeho podrobnějšího návodu pro objektivnější rozhodnutí.Zpět...