Soudem nařízená omluva Andreje Babiše (ANO)

V roce 2021 Okresní soud Praha-západ rozhodl, že se Andrej Babiš má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (Piráti) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun.

Otevřený spor o omluvu s Piráty

V červenci 2021 podali Piráti na Andreje Babiše žalobu kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty.

Soud o omluvu s Miroslavem Kalouskem

V roce 2018 okresní soud rozhodl, že se Babiš má omluvit Miroslavu Kalouskovi za urážlivé výroky, které o něm pronesl ve sněmovně. V únoru 2021 byl verdikt zrušen Odvolacím Krajským soudem v Praze a spor vrácen k okresnímu soudu, který v červenci rozhodl, že se Babiš omlouvat nemusí. Rozhodnutí není pravomocné a Kalousek prohlásil, že se nevzdá.

Soud o omluvu s Janou Filipovou

V roce 2019 účastnice demonstrace proti Babišovi Jana Filipová zažalovala Babiše kvůli výroku o zaplacených demonstrantech. Nejdříve okresní soudu Praha-západ rozhodl v její prospěch. Později středočeský krajský soud rozhodl, že se Babiš omlouvat nemusí s odůvodněním, že Babišovy výroky nesměřovaly proti Filipové. Filipová uvedla, že podá odvolání k nejvyššímu soudu.